Taka-Der Corona Virüsü Kamu Spotu

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü çalışanları olarak bizler, vatandaş ile devletin en önemli temas noktalarından birisi olmaktayız. Taşrada 973 Tapu Müdürlüğü ve 81 Kadastro Müdürlüğünden oluşan, toplam 19.495 personeli ile yılda 9 milyonu aşan işlem ile 30 milyonun üzerinde insanımıza hizmet vermekteyiz. Vatandaşımız her gün tapu ve kadastro müdürlüklerimize gelerek işlemini yaptırıyor. Biz de kurum çalışanları olarak vatandaşımızın ve personelimizin sağlığını düşünerek, gerekli önlemlerin alınmasını ve vatandaşlarımızın daha bilinçli hareket etmelerini istiyoruz.

Elbette ki iktisadî hayatımıza yön veren ve mülkiyetimizin güvencesi bir kurum olan Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü’nün faaliyetleri durdurulamaz. Ancak atalar sözünde de belirtildiği gibi “yonga” da “can” olmadan bir başına kıymet ifade etmemektedir.

Vatandaşlarımız doğru yönlendirilmedikleri ve bilgilendirilmedikleri için öncelikli/acil olmayan işler üzerinden yaptıkları müracaatlarla Tapu müdürlüklerinde gereksiz kalabalıklar oluşturmamalarını istiyoruz.